Staff List | 2017

MARSDEN HIGH SCHOOL | STAFF LIST 2017

PRINCIPAL: Lance BERRY
DEPUTY PRINCIPALS: Andrew KING
Margaret PACZKOWSKI

ADMIN & SUPPORT STAFF

Wendy BOSMAN

Vicki MOORE

Robyn MOOY

Sharron WALDEN

Dee O'NEILL

Megan BOUKASEFF

Kylie EWINGS

Fiona FABBI

Kerry WATSON

Lisa CURTIS

Alex MYERS

Asha GELAO

CANTEEN:

Rae BUTLER

Raeleigh SAUNDERS

CAREERS:

Fiona HART

Antonyt LUSTICA

CHAPLAIN:

Aggie PALU

COUNSELLOR:

Elise GILLARD

ENGLISH:

Daljeet SINGH (Head Teacher)

Jacqui KALAIDJIAN

Matt METZKE (ARO)

Melissa PARIS

Jessica RUBBO

Sean ATIIFALI

ESL:

Dee CANTRELL

Alicia HOY

Linda LARSEN

Tony LEECE

Trish SWINKLES (SRC/PLT)

GENERAL ASSISTANT:

Phillip BONGERS

HSIE:

Cimen FEVZI (Head Teacher)

David NAJDEK

Sarah van de KLEY

Ben HUNTER

Andrew GILES

Lena ZRAIKA

LANGUAGES:

Tina MO

Joo-Yoon LEE

Tiffany CHEN

LEARNING SUPPORT:

Pamela HOWES

Stephen SMITH

Lauren SOUTTER

Nick MILNER

LIBRARY:

Sonya LANGELAAR

Linda KNIGHT

MATHS/COMPUTING:

Nicole BRENNAN (Head Teacher)

Mark CHARLES

Claudette KANNEMEYER (SRC/PLT)

Jackson LAM

Reema SHARMA

Charlotte ZHOU

Gaya ATHITHAN

Suzan KHACHIKI

CAPA:

Tony QUELCH (Head Teacher)

Camilla CORBETT (Music)

Evette LARSSON (Visual Arts)

Elise MIRABITO (Visual Arts)

Jim Simaitis (Visual Arts)

PDHPE:

Kara TAMBREE (Relieving Head Teacher)

Laryssa BERNYK

Rachel BUGEJA (PDHPE/CAPA)

Antony LUSTICA (PDHPE/Careers)

Lauren SOUTTER (PDHPE/Learning Support)

Brad WILLIAMS

Michaela JONES

Nicole GREENTREE

RESOURCE –

ABORIGINAL WELFARE:

Jean MORAN

RESOURCE –

IIT SUPPORT:

Basuru RAJAPAKSE

SCIENCE:

Mini MATHEW (Head Teacher)

Neelam DALAL

Sudheera NAIR

Adrian SARROFF

Monique JOHNSON

Benita MULLER (SASS)

TAS –

INDUSTRIAL ARTS:

Simon FOWLER (Head Teacher)

Dean HANNAH

Roko ZAPPA

John EVANS (Head Teacher Admin)

TAS –

FOOD TECHNOLOGY:

Amanda TRAIN

Muneeza RATHORE

Alex MYERS (SASS)

UNIFORM SHOP:

Allison BROWNLEE

(Tues & Weds 8:30am – 10:30am)

I.E.C:

Nhan NGUYEN (Head Teacher)

Marilee CAMPBELL

Lyn GOH

Marilyn MURRAY

John LEUNG

Venus HUANG

Adriam LIM

Linda MOCTEZUMA

William CLIFFE

Mary HUNT

Kerri McKENZIE

Jenny ROBERTS

Annelies TESORIERO

I.E.C COUNSELLOR:

Ross WHITFIELD

Marilyn HADFIELD

I.E.C SASS STAFF:

Lyndal SPOONER (SAM)

Freddi FUNG

Youn Hee KANG

May Lau

Frances TSE

Pari ZAHEDI

YEAR ADVISORS:

Lauren SOUUTER (Year 7)

Kara TAMBREE (Year8)

Rachel BUGEJA (Year 9)

Tony QUELCH (Year 10)

Reema SHARMA (Year 11)

Laryssa BERNYK (Year 12)